i
ivari

Kõrgelt haritud jobu

Dialoog sõbraga:

Noored digitaalse meedia tõmbetuules

Viimase viie aasta jooksul on 16-24-aastaste noorte hulgas Interneti kasutamise osatähtsus kasvanud pea sajaprotsendiliseks – Statistikaameti andmetel kasutab 98% sellesse vanuserühma kuuluvatest Eestimaa elanikest Internetti, rohkem kui pooltel leibkondadest on kodus võrguühendus olemas1. Tänapäeva noored ei käi enam võrgus "surfamas", nad on sõna otseses mõttes sinna ühendatud. Kas või 24 tundi päevas, 7 päeva nädalas ning mobiilseid seadmeid kasutades ka sõltumata oma asukohast. Kuidas mõjub pidev online olemine inimpsüühikale, kuidas ta suudab võrgust tulevast infohulgast end läbi närida?

Arvutiõpetus koolis eile ja täna

Kui mina kunagi arvutiõpetuse tundides käisin, olid ajad hoopis teistsugused kui praegu. Mäletan, et seisime pingelises ootusärevuses arvutiklassi ukse taga, lootes tutvuda millegi uue ja seniolematuga. Polnud just palju peresid, kus üheksakümnendatel arvuti kodus laua peal oli.

Sotsiaalse meedia võlu ja valu

Steve Gillmor kirjutab TechCrunchi artiklis, kuidas ta Summize-nimelist Twitteri otsimootorit kasutades teada sai, et Tim Russert on surnud. Russert oli muuseas Wikipedia andmetel Ameerika tuntud teleajakirjanik ja jurist, kes on 16 aastat toimetanud NBC telekanali saadet "Meet The Press". Gillmor kiidab kommuuni uudise kiire edastamise eest, teade jõudis Twitteri komuunis ringi levida palju varem, kui see peavoolumeediasse jõudis.

Sotsiaalsed kommentaarid

Robert Niles kuulutab Online Journalism Review blogis, et trükitud ajalehtede lõpp on varsti käes. Neil on viimane aeg pöörduda oma lugejaskonna poole ning tekitada kahesuunaline info liikumine, mitte ainult lehelt lugejatele, vaid ka vastupidi. Seejuures peab see info olema kontrollitud ja usaldusväärne, et mitte diskrediteerida lehte, kus see avaldati.